close
تبلیغات در اینترنت
گوناگون
loading...

مهديه و سخنسراي امام زمان (عج) شهرستان سرخه

گوناگون

ویژه برنامه ولادت حضرت زینب (س) با حضور خواهران طرح 110

Mahdavi2 بازدید : 280 یکشنبه 17 بهمن 1395 نظرات ()

به گزارش روابط عمومی مهدیه سرخه به مناسبت ایام الله دهه فجر و  ولادت حضرت زینب (س)خواهران عضو طرح 110مهدیه سرخه گرد هم آمدند.
در ابتدا حسن اشرف رئیس هیئت امنای مهدیه سرخه ضمن عرض خیر مقدم گزارشی از عملکرد واحد خواهران و کمک های مالی ارائه نمودند در ادامه سرکار خانم عربی استاد و مدیر حوزه علمیه خواهران سرخه پیرامون انقلاب اسلامی و شخصیت حضرت زینب و وظایف منتظران مهدی (عج) سخنرانی نمودند .در پایان مراسم به قید قرعه به پانزده نفر هدیه ای اهداء شد .

آیت الله بهجت: اعمال مامحفوظ و عکس‌برداری شده است

Mahdavi2 بازدید : 254 چهارشنبه 26 اسفند 1394 نظرات ()

 

مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: ما را شناخته‌اند، اعمال ما محفوظ است و عکس برداری شده است. خداوند متعال از زبان مجرمین می‌فرمایدمَالِ هذا الکتب لا یغادرُ صغیره و لا کبیره الا احصها و وَجَدُوامَا عَمِلُوا حاضرا

این چه کتابی است که هیچ عمل خرد و بزرگی را فرو نگذاشته مگر آن که آیا شهادت دست و پا و دیگر اعضا و جوارح شوخی است؟!

سوره کهف، آیه 49.

کتاب در محضر حضرت آیت ا.... العظمی بهجت ص 51

محمد حسین رخشاد

منتخب مردم شهرستان هاي سمنان،مهديشهر و سرخه

Mahdavi2 بازدید : 246 یکشنبه 09 اسفند 1394 نظرات ()

 دکتر احمد همتي ديشب و در جمع هوادارنش در ستاد انتخابات وي در سرخه گفت: من از مردم شريف، خوب و رشيد سرخه تشکر مي کنم و  اميدوارم بتوانيم با حمايت از دولت تدبير و اميد راه نجات کشور را تقويت کنيم و ادامه دهيم.

وي افزود: من فاميل رئيس جمهورم و وصلت ما با سرخه زياد است .

دکتر همتي گفت: به طور ويژه از عالم رباني، مردم دار و عالم حجت الاسلام والمسلمين نطنزي و همه کساني که در اين انتخابات مرا ياري کردند به طور ويژه تشکر مي کنم و اميدوارم بتوانم دينم را  ادا کنم.

نامگذارى زينب از طرف خداوند

Mahdavi2 بازدید : 239 یکشنبه 25 بهمن 1394 نظرات ()

 هنگامى كه زينب (س) متولد شد، مادرش حضرت زهرا (س) او را نزد پدرش اميرالمؤ منين (ع) آورده و گفت : اين نوزاد را نامگذارى كنيد! حضرت فرمود: من از رسول خدا جلو نمى افتم .

در اين ايام حضرت رسول اكرم (ص) در مسافرت بود. پس از مراجعت از سفر، اميرالمؤ منين على (ع) به آن حضرت عرض كرد: نامى را براى نوزاد انتخاب كنيد. رسول خدا (ص) فرمود: من بر پروردگارم سبقت نمى گيرم .

در اين هنگام جبرئيل (ع) فرود آمده و سلام خداوند را به پيامبر(ص) ابلاغ كرده و گفت :

نام اين نوزاد را ((زينب )) بگذاريد! خداوند بزرگ اين نام را براى او بر برگزيده است .

بعد مصايب و مشكلاتى را كه بر آن حضرت وارد خواهد شد، بازگو كرد. پيامبر اكرم (ص) گريست و فرمود: هر كس بر اين دختر بگريد، همانند كسى است كه بر برادرانش حسن و حسين گريسته باشد.

عملی که باعث فقر می شود‌!

Mahdavi2 بازدید : 242 پنجشنبه 08 بهمن 1394 نظرات ()

 امانت و راستگویى روزى را زیاد مى کند و خیانت و دروغگویى باعث فقر و نفاق مى شود.

دروغ در دنیا و آخرت انسان را از رحمت الهی محروم می کند و در میان مردم، فرد را بی اعتبار می نماید و اعتماد عمومی را سلب و جامعه را به بیماری نفاق دچار می سازد و از آفات زبان و خراب کننده ایمان است. علت اصلی دروغ، عقده، حقارت و خود کم بینی انسان دروغگو می باشد.

اما باید دانست که این عمل آثار فراوانی به همراه دارد چنانچه از امام سجاد(ع) نقل شده است که ایشان فرموده اند: اِتَّقُوا الکَذِبَ الصَّغیرَ مِنهُ وَالکَبیرَ، فى کُلِّ جِدٍّ وَهَزلٍ فَإِنَّ الرَّجُلَ إِذا کَذِبَ فِى الصَّغیرِ اجتَرَأَ عَلَى الکَبیرِ؛ از دروغ کوچک و بزرگش، جدّى و شوخیش بپرهیزید، زیرا انسان هرگاه در چیز کوچک دروغ بگوید، به گفتن دروغ بزرگ نیز جرأت پیدا مى کند.

علاوه بر این حضرت محمد (ص) درباره آثار دروغ در زندگی افراد می فرمایند: اَلکَذِبُ یَنقُصُ الرِّزقَ؛ دروغ، روزى را کم مى کند، و نیز امام موسى کاظم (علیه السلام) در سخمی گرانسنگ بیان می دارند: اَداءُ الاَمانَةِ وَ الصِّدقُ یَجلِبانِ الرِّزقَ، و َالخیانَةُ وَ الکَذِبُ یَجلِبانِ الفَقرَ وَ النِّفاقَ؛ اداى امانت و راستگویى روزى را زیاد مى کند و خیانت و دروغگویى باعث فقر و نفاق مى شود.


همچنین امام على (ع) بیان می دارند:
یَکتَسِبُ الکاذِبُ بِکَذِبِهِ ثَلاثا: سَخَطُ اللّه عَلَیهِ و َاستِهانَةُ النّاسِ بِهِ و َمَقتُ المَلائِکَةِ لَهُ؛ دروغگو با دروغگویى خود سه چیز بدست مى آورد: خشم خدا را نسبت به خود، نگاه تحقیرآمیز مردم را نسبت به خود و دشمنى فرشتگان را نسبت به خود.

 

امیدوار کننده‌ترین آیه قرآن

Mahdavi2 بازدید : 269 چهارشنبه 07 بهمن 1394 نظرات ()

 ای علی، نمازهای پنجگانه برای امّت من، مانند نهری است که پیش روی شما جاری است. آیا آن که روزی پنچ بار، در درون نهر می‌رود و خود را می‌شوید، پاکیزه نمی‌شود؟

در کتاب نماز در حکایت‌ها و داستان‌ها ؛ ص 23 نوشته رضا بابایی آمده است: ابوحمزه ثمالی می‌گوید: نزد امام باقر (ع) بودم که فرمود: روزی امیرالمؤمنین (ع) از اصحاب خود پرسید: کدام آیة قرآن نزد شما امیدوارکننده‌ترین است؟

یکی گفت: آیه «إِنَّ اللَّهَ لَایَغْفِرُ أَنْ یُشْرَکَ بِهِ وَ یَغْفِرُ مَا دُونَ ذَلِکَ لِمَنْ یَشَاءُ؛ خداوند مشرک را نمی‌آمرزد و می‌آمرزد پایین‌تر از شرک را برای کسی که بخواهد.»

امام (ع) فرمود: نیکو آیه‌ای است، اما امیدوارکننده‌ترین آیة قرآن نیست.

دیگری گفت: آیه «وَ مَنْ یَعْمَلْ سُوءاً أَوْ یَظْلِمْ نَفْسَهُ ثُمَّ یَسْتَغْفِرِ اللَّهَ یَجِدِ اللَّهَ غَفُوراً رَّحِیماً؛ و کسی که به کاری زشت بپردازد یا بر خویشتن ستم کند و سپس از خدا آمرزش خواهد، خداوند را آمرزنده مهربان بیابد.»

امام(ع) فرمود: نیکو آیه‌ای است، اما امید بخش‌تر از آن هم در قرآن هست.

یکی دیگر از حاضران گفت: آیه «قُلْ یَا عِبَادِى الَّذِینَ أَسْرَفُواْ عَلَى أَنْفُسِهِمْ لَاتَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِیعاً إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ؛ بگو ای بندگانم که بر خود ظلم کردید، از رحمت خدا نا امید نباشید، که خداوند همة گناهان را می‌بخشد.»
حضرت فرمود: نیکو آیه‌ای است، اما نویدبخش‌تر از این نیز در قرآن آمده است.

همچنین، هر کس آیه‌ای می‌خواند و امام (ع) می‌فرمود خداوند سخنی امیدوارکننده‌تر از این نیز گفته است. تا اینکه اصحاب از ایشان خواستند که خود بگوید کدام آیه، آبشار امید بر سر و روی بندگان است.

امیرالمؤمنین (ع) فرمود: از رسول الله(ص) شنیدم که امیدوارکننده‌ترین آیه در قرآن، آن است که می‌فرماید: « وَ أَقِمِ الصَّلاةَ طَرَفَیِ النَّهارِ وَ زُلَفاً مِنَ اللَّیْلِ إِنَّ الْحَسَناتِ یُذْهِبْنَ السَّیِّئاتِ ذلِکَ ذِکْرى‏ لِلذَّاکِرین‏؛ نماز را اقامه کن در ابتدا و انتهای روز و در میانه‌های شب. چرا که کارهای نیک (مانند نماز)، بدی‏ها و آثار آن را محو می‏کند.»

سپس پیامبر (ص) فرمود: «ای علی، به خدایی که مرا به سوی مردم فرستاد، سوگند که اگر کسی برای وضو برخیزد، گناهان او می‌ریزد تا آنگاه که از نماز بیرون آید. ای علی، نمازهای پنجگانه برای امّت من، مانند نهری است که پیش روی شما جاری است. آیا آن که روزی پنچ بار، در درون نهر می‌رود و خود را می‌شوید، پاکیزه نمی‌شود؟

غفلت از مرگ در کلام آیت الله بهجت

Mahdavi2 بازدید : 266 سه شنبه 06 بهمن 1394 نظرات ()

 مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: انسان چه قدر به مرگ نزدیک است و در عین حال چه قدر آن را دور می‌پندارد و از آن غافل است!

مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: انسان چه قدر به مرگ نزدیک است و در عین حال چه قدر آن را دور می‌پندارد و از آن غافل است! آقای حایریمی‌فرمود: «در خواب دیدم که عزراییل به من فرمود: شما باید استراحت کنید.» با این که می‌دانیم خواهیم مرد؛ بلکه تنها وقت مرگ معلوم و یا مظنون ما نیست، زیرا هر شب در عوالمی از برزخ می‌رویم که هیچ اختیارش دست ما نیست، چنان که قرآن شریف می‌فرماید:
(قضی علیها الموت)
مرگ را به صورت حتمی بر آن نوشته است.
هم چنین می فرماید:
(فیمسک التی قضی علیها الموت و یرسل الاخری)
آن گاه نفس کسی را که خداوند مرگ او را حتمی نموده نگاه می‌دارد و دیگری را رها می‌کند.
و در سجده‌ نخست بعد از بیدار شدن از خواب برای انجام نماز شب مستحب وارد شده است که گفته شود:
(الحمد لله الذیک احیانی بعد ما اماتنی)
سپاس خدایی را که مرا بعد از مرگ، زنده گردانید.
با این همه، این گونه از مرگ غافل هستیم! بله، اشخاصی بودند که همیشه مهیا و منتظر و به یاد مرگ بودند.

مراسم جشن میلاد امام حسن عسگری (ع) با حضور اقشار مختلف مردم در مهدیه سرخه برگزار شد.

Mahdavi2 بازدید : 305 سه شنبه 29 دي 1394 نظرات ()

به گزارش روابط عمومی مهدیه سرخه مراسم جشن میلاد امام حسن عسگری (ع) با حضور اقشار مختلف مردم در مهدیه سرخه برگزار شد.

در این مراسم حضرت حجت الاسلام و المسلمین فاطمی بصیر امام جمعه محترم سرخه ابعاد و شخصیت  و زندگانی سراسر نور این امام همام را مورد بررسی قرار داد.

همچنین قبل از بیانات امام جمعه محترم مولودی خوانی و مدیحه سرایی  با نوای  مداح با اخلاص اهل بیت کربلایی ابوذر ادهم برگزارگردید

حدیث روز/ سخن امام حسن عسکری(ع) درباره اهل بیت(ع)

Mahdavi2 بازدید : 287 دوشنبه 28 دي 1394 نظرات ()

 ما پناهگاهى هستیم براى کسى که به ما پناه آورَد و نورى هستیم براى آن که از ما پرتو طلبد.

امام حسن عسکرى علیه‌السلام فرمودند: ما پناهگاهى هستیم براى کسى که به ما پناه آورَد. و نورى هستیم براى آن که از ما پرتو طلبد. و موجب مصونیت کسى هستیم که از ما پناه جوید.

هر که ما را دوست بدارد در مراتب بالا با ما خواهد بود و هر که از راه ما کج گردد به سوى آتش راه خواهد برد.

متن حدیث:

الإمام العسکریّ علیه السلام: نَحنُ کَهفٌ لِمَنِ التَجَأَ إلَینا، ونورٌ لِمَنِ استَضاءَ بِنا، و عِصمَةٌ لِمَنِ اعتَصَمَ بِنا، مَن أحَبَّنا کانَ مَعَنا فِی السَّنامِ الأَعلى، و مَنِ انحَرَفَ عَنّا فَإِلَى النّارِ.

«مناقب ابن شهرآشوب: 4 / 435 - کشف الغمّة : 3 / 211»

جلسه هماهنگی برگزاری مراسم ایام فاطمیه

Mahdavi2 بازدید : 268 یکشنبه 27 دي 1394 نظرات ()

به گزارش روابط عمومی مهدیه سرخه اعضای هیئت امنای مهدیه به منظور برگزاری هر چه باشکوه تر ایام فاطمیه اول و دوم در محل مهدیه گرد هم آمدند

در ابتدا این جلسه و پس از قرائت قرآن حاج حسن اشرف رئیس هیئت امنای مهدیه سرخه گزارشی از جلسه با علما و روحانیون سرخه ارائه نمود.

در ادامه مقرر شد ایام فاطمیه اول از تاریخ 30 بهمن تا 4 اسفند و ایام فاطمیه دوم از تاریخ 21 اسفند تا 25 اسفند در مهدیه برگزار گردد. در پایان هر یک از حاضران نظرات خود را در مورد چگونگی هر چه باشکوه برگزار کردن مراسم ارائه نمودند

برگزاری کارگاه آموزش تخصصی مداحان در مهديه سرخه

Mahdavi2 بازدید : 340 شنبه 26 دي 1394 نظرات ()

کارگاه آموزش تخصصی مداحان با عنوان (رسالت مداحان در قبال شهدا و ارزش های انقلاب اسلامی) در مهدیه سرخه برگزار شد.

در این کارگاه حجت‌الاسلام والمسلمین زمان پور در مورد آسیب های مداحی، رسالت مداحان در معرفی شهدا به نسل جوان و اثر گذاری شهدا در رابطه با ایجاد امنیت و مسائل مربوط به مداحان بیان نمود.

در ابتدا حجت‌الاسلام بخشی مسوول اداره تبلیغات اسلامی سرخه به مداحان و پیر غلامان حاضر در جلسه خیر مقدم گفت و در پایان حاج حسن اشرف رییس کانون مداحان ومسوول بسیج مداحان شهرستان سرخه در مورد سطح بندی مداحان و اقدامات انجام شده در کانون مداحان مطالبی را بیان نمود.

جلسه مجمع علمای شهرستان سرخه

Mahdavi2 بازدید : 244 دوشنبه 21 دي 1394 نظرات ()

 جلسه مجمع علمای شهرستان سرخه با حضور امام جمعه شهرستان سرخه، امام جمعه موقت سرخه، ائمه جماعات و روحانیت در محل مهدیه سرخه تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی مهدیه سرخه، در این جلسه حجت الاسلام دکتر مصطفي فاطمي بصير امام جمعه سرخه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع ائمه جمعه سراسر کشور از نماز جمعه به عنوان قرارگاه معنویت و فرهنگی نام برد و در رابطه با حق الناس نیز بیاناتی داشت و گفت: لازم است مبلغین عزیز به منویات مقام معظم رهبری در منابر خود اشاره نمایند.

وي با تاکید بر خط ولایت علما را بر حمایت بی قید و شرط از این مسیر دعوت کرد و گفت: همراهی و همدلی و همفکری می تواند ما را در پیشبرد اهدافمان کمک نماید.

در ادامه جلسه حاضرین نظرات و پیشنهاداتی در رابطه با مسائل شهرستان و به ویژه مسائل فرهنگی ارائه نمودند.

ماه رجب مبارك

Mahdavi2 بازدید : 304 دوشنبه 31 فروردين 1394 نظرات ()

 هفتمین ماه از سال هجری قمری رجب نام دارد که نباید فضیلت آن را به بوته فراموشی سپرد زیرا در میان ماههای دوازده ‏گانه تنها و بدون ائتلاف با ماههای دیگر از حرمت و قداست ‏برخوردار می ‏باشد، در واقع چهار ماه در قرآن کریم با تعبیر «حرم‏» یعنی برخوردار از حرمت ‏یاد شده است که یکی از آنها فرد است که رجب نام دارد و در آن قتال و کشتار حرام می ‏باشد.

پیامبر(صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرمودند: رجب برای امّت من ماه استغفار است پس در این ماه به محضر پروردگار از گناهان خویش پوزش طلبید که خداوند بخشنده‏ ای مهربان است.

حقوق قرآن بر گردن مسلمان

Mahdavi2 بازدید : 296 سه شنبه 18 فروردين 1394 نظرات ()

 اگر به خود قرآن مراجعه کنیم، می‌بینیم قرآن از هر مسلمانی پنج خواسته دارد:

۱ـ ایمان و تعظیم

«آمَنَ الرَّسُولُ بِمَا أُنْزِلَ إِلَیْهِ مِنْ رَبِّهِ وَالْمُؤْمِنُونَ» [البقرة: ۲۸۵]؛ رسول خدا به آن‌چه از سوی پروردگارش بر او فرستاده شده، ایمان آورده است و مؤمنان هم.

۲ـ تلاوت آیات

«الَّذِینَ آتَیْنَاهُمُ الْکِتَابَ یَتْلُونَهُ حَقَّ تِلَاوَتِهِ أُولَئِکَ یُؤْمِنُونَ بِهِ» [البقرة: ۱۲۱]؛ کسانی که به آنان کتاب داده‌ایم، آن را چنان‌که سزاوار خواندنش است، می‌خوانند.

۳ـ فهم و تدبر

«کِتَابٌ أَنْزَلْنَاهُ إِلَیْکَ مُبَارَکٌ لِیَدَّبَّرُوا آیَاتِهِ وَلِیَتَذَکَّرَ أُولُو الْأَلْبَابِ» [ص: ۲۹]؛ کتابی است خجسته که آن را بر تو فرو فرستاده‌ایم تا انسان‌ها در آیه‌هایش تدبر کنند و تا خردمندان پند گیرند.

«أَفَلَا یَتَدَبَّرُونَ الْقُرْآنَ أَمْ عَلَى قُلُوبٍ أَقْفَالُهَا» [محمد: ۲۴]؛ آیا در قرآن اندیشه نمی‌کنند یا بر دل‌ها قفل آن‌ها افتاده است.

۴ـ عمل به قرآن و اجرای دستورات آن در زندگی

قرآن کتاب عمل است؛ کسانی که بر دستورهای قرآن عمل ننموده و آن را در زندگی پیاده نمی‌کنند، از دیده‌ی قرآن فاسق و گناه‌کار محسوب می‌شوند.

«وَمَنْ لَمْ یَحْکُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَئِکَ هُمُ الْفَاسِقُونَ» [المائدة: ۴۷]؛ و هر که به آن‌چه خداوند نازل فرموده است ایمان نیاورد، اینان‌اند که نافرمان‌اند.

حضرت رسول اکرم صلى الله علیه وسلم فرمودند: «مَا آمَنَ بِالقُرآنِ مَن اسْتَتْمَلَ مَحَارِمَهُ»؛ کسی که حرام کرده‌های قرآن را حلال بداند، به آن ایمان نیاورده است.

جشن تکلیف دانش‌آموزان سرخه ای برگزار شد

Mahdavi2 بازدید : 428 شنبه 09 اسفند 1393 نظرات ()

 دانش‌آموزان دختر و پسر شهری و روستایی شهرستان سرخه ورود به ساحت عبادت خدای متعال و انجام اعمال و تکالیف الهی را جشن گرفتند.به گزارش مهديه سرخه به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش شهرستان سرخه جشن تکلیف دانش آموزان پسر و دختر آموزشگاههای شهرستان سرخه به صورت متمرکز و جداگانه در مهدیه سرخه برگزار شد .

بر اساس این گزارش این برنامه که در ایام ولادت حضرت زینب ( س ) برگزار شد ، دانش آموزانی از روستاههای افتر ، مومن آباد و لاسجرد نیز حضور داشتند در این مراسم برنامه های متنوعی برای دانش آموزان برگزار شد و در پایان این مراسم دانش آموزان دختر به صورت راهپیمایی نماز ظهر و عصر را در مسجد ولی عصر ( عج ) اقامه کردند و اولین روز مکلف شدن خود را جشن گرفتند .

حجت الاسلام و المسلمین نطنزی امام جماعت مسجد ولی عصر با اهدای عیدی به دانش آموزان ورود آنها را سن تکلیف تبریک گفت .

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  شعار سال 1395
  کانال تلگرام مهدی یاوران
  اوقات شرعی
  اوقات شرعی
  آمار سایت
 • کل مطالب : 317
 • کل نظرات : 152
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 17
 • آی پی امروز : 85
 • آی پی دیروز : 105
 • بازدید امروز : 498
 • باردید دیروز : 1,197
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 8,997
 • بازدید ماه : 39,185
 • بازدید سال : 140,340
 • بازدید کلی : 606,777