close
تبلیغات در اینترنت
جمعه
loading...

مهديه و سخنسراي امام زمان (عج) شهرستان سرخه

جمعه

تلنگر

Mahdavi2 بازدید : 346 شنبه 16 بهمن 1395 نظرات ()

 السلام علیک یا صاحب الزمان

ثانیه های زندگیمان بدون توقف میگذرند و ما در برابر تک تک این ثانیه ها مسئولیم.

اگر زندگیمان را وقف خدا و امام زمان(عج) نکنیم بدون شک ضرر کرده ایم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در جمع ندبه خوانان مهدیه سرخه / کلید های تربیت در دین اسلام نهفته است

Mahdavi2 بازدید : 298 شنبه 09 بهمن 1395 نظرات ()

 به گزارش روابط عمومی مهدیه سرخه مدیر کل آموزش و پرورش استان تربیت انسان را سخت ترین کار خلقت دانست و گفت : انسان تنها موجود نیازمند تربیت است .

وی گفت : کلید های تربیت در دین اسلام و در تشییع و در تربیت ائمه اطهار نهفته است و  انسان به لطف همین تربیت است که می تواند به بالاترین مدارج انسانیت برسد .

مدیر کل آموزش و پرورش استان در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه آموزش و پرورش استان در تمام ارکان خود تربیت را به عنوان یک اصل مد نظر قرار داده است گفت : توجه به نماز به عنوان سرلوحه فعالیتهای آموزش و پرورش استان بوده و فعالیتهای بسیار خوبی نیز در سطح استان صورت گرفته است که باعث شده استان سمنان از نظر شاخص آموزشی و پرورشی در جایگاه بسیار خوبی در سطح کشور قرار گیرد .

ایشان همچنین در ادامه سخنان خود به تشریح وضعیت آموزش و پرورش شهرستان سرخه پرداخت و گفت : آموزش و پرورش شهرستان سرخه به لطف داشتن نیروهای جوان و با انگیزه وضعیت علمی ، آموزشی ، تربیتی و پرورشی بسیار مطلوبی دارد و همین باعث شده تا شهرستان سرخه حرکتی رو به جلو داشته باشد .

محمد رضا جهان همچنین خطاب به اولیا دانش آموزان گفت : تربیت دینی را به عنوان یک اصل مهم به یاد داشته و ارتباط خود را با مدرسه و اولیای مدرسه حفظ کنید .

در این مراسم احسانی مشاور مدیر کل ، دستورانی رئیس آموزش و پرورش شهرستان و تعداد زیادی از فرهنگیان و دانش آموزان مدارس شهرستان حضور داشتند .

مراسم اجتماع مردمی برای استغاثه به امام زمان(عج)

Mahdavi2 بازدید : 287 یکشنبه 11 مهر 1395 نظرات ()

 به گزارش روابط عمومی مهدیه سرخه به نقل از خبرنگارندای سرخه، مراسم اجتماع مردمی برای استغاثه به امام زمان(عج) و فرج ایشان، از ابتدای صبح امروز، 9 مهرماه،آخرین جمعه ذی الحجه در مهدیه سرخه با حضور مردم شهید پرور و ولایت مدار این شهرستان برگزار شده.

بر اساس این گزارش ،همه جمع شده بودند تا غم فراق را ناله بزنند؛ فراق کسی که دوری او برای همه عدالت خواهان سخت است، زن، مرد،کوچک و بزگ آمده بودند تا از خدا ظهور یگانه عدل گستر جهان را طلب نمایند، همو که طبق وعده همه کتب آسمانی قرار است بشر را نجات دهد و با آمدنش، بهشت را در زمین مجسم کن.

شایان ذکر است که: این مراسم با آیاتی از كلام وحي توسط یکی از قاریان قرآن آغازشد، سپس دعای ندبه توسط حاج حسن اشرف با صوتی دلنشین زمزمه شد در هنگام قرائت دعای ندبه، فرق بین اشک و قطره‌های باران روی چهره‌ها معلوم نبود، شانه‌ها می‌لزرید وعاشقانه زمزمه می شد « كجاست جلوه خدا، كه دوستان به سويش روى آورند، كجاست آن وسيله پيوند بين زمين و آسمان، كجاست صاحب روز پيروزى، و گسترنده پرچم هدايت، كجاست گردآورنده پراكندگی صلاح و رضا»

فضیلت قرائت "دعای ندبه" در صبح آدینه

Mahdavi2 بازدید : 279 پنجشنبه 13 اسفند 1394 نظرات ()

 

یکی از تکالیف و آداب شیعیان در عصر غیبت، ناله کردن و نُدبه نمودن و تاسف خوردن به غیبت «امامشان» است.

این دعا مشتمل بر عقائد شیعه و تأسف بر غیبت مهدی است که از امام ششم شیعیان نقل گردیده و به خواندن آن در چهار عید:جمعه، عید فطر، عید قربان و عید غدیر توصیه شده‌است.

دعای ندبه را امام صادق (علیه السلام) به شیعیان زمان خویش آموختند و امرفرمودندكه این دعا در اعیاد چهارگانه جمعه،فطر،غدیرو قربان خوانده شود.

همچنین در زمان غیبت حضرت صاحب الزمان این دعا می تواند باعث تجدید عهد و میثاق با صاحب الزمان (عج) باشد. این دعا بیان تاریخی ازحضور اولیای خدا بر روی زمین تا حضرت مهدی(عج) میباشد.

صدرالاسلام همدانی در كتاب خود (تكالیف الآنام) در رابطه با فضیلت دعای ندبه گفته است:هرگاه در جایی با حضور قلب و اخلاص تمام و توجه به مضامین عالی آن خوانده شود نه تنهاعنایت و توجه امام زمان را به آن مكان جلب میكند بلكه باعث حضور حضرت در آنجا میگردد.

 بسیاری از اولیا با خواندن این دعا با حضرت مهدی(عج) ملاقات داشته اند.

محدث نوری نقل میكند در كنار حرم عسكریین علیه السلام شخصی بود به نام آقا محمد به نقل از مادرش نوری در سرداب مشغول به خواندن دعای ندبه بود كه حضرت مهدی(عج) در آنجا می آیند و با او ملاقات می كنند.

هنر زمینه‌ساز ظهور

Mahdavi2 بازدید : 251 چهارشنبه 28 بهمن 1394 نظرات ()

هنر، ابزار ایجاد شرایط ظهور است. اگر شرط ظهور، آمادگی منتظران برای حاکمیت امام باشد، هنر، وسیله آن است و هنرمند رسالت ایجاد این شرایط را دارد. نقش هنر، بی‌بدیل و جایگاهش مقدس است. هنرمند منتظر، مجاهدی است که با معرفت به امام به مقام تبعیت در برابر او رسیده و خواسته‌ای جز خواسته او ندارد.

بقیه مطالب در ادامه مطلب ....

آقای جمعه های غریبی ظهور کن

Mahdavi2 بازدید : 280 پنجشنبه 08 بهمن 1394 نظرات ()

 

آقای جمعه هایغریبیظهور کن                   دلرا پر از طراوتعطرحضور کن
یک گوشه از جمال تو یعنیتمامعشق                 یک دم فقط بیا و از اینجاعبورکن
 

فضیلت قرائت

Mahdavi2 بازدید : 299 سه شنبه 06 بهمن 1394 نظرات ()

 یکی از تکالیف و آداب شیعیان در عصر غیبت، ناله کردن و نُدبه نمودن و تاسف خوردن به غیبت «امامشان» است.

این دعا مشتمل بر عقائد شیعه و تأسف بر غیبت مهدی است که از امام ششم شیعیان نقل گردیده و به خواندن آن در چهار عید:جمعه، عید فطر، عید قربان و عید غدیرتوصیه شده‌است.

دعای ندبه را امام صادق (علیه السلام) به شیعیان زمان خویش آموختند و امرفرمودندكه این دعا در اعیاد چهارگانه جمعه،فطر،غدیرو قربان خوانده شود.

همچنین در زمان غیبت حضرت صاحب الزمان این دعا می تواند باعث تجدید عهد و میثاق با صاحب الزمان (عج) باشد. این دعا بیان تاریخی ازحضور اولیای خدا بر روی زمین تا حضرت مهدی(عج) میباشد.

صدرالاسلام همدانی در كتاب خود (تكالیف الآنام) در رابطه با فضیلت دعای ندبه گفته است:هرگاه در جایی با حضور قلب و اخلاص تمام و توجه به مضامین عالی آن خوانده شود نه تنهاعنایت و توجه امام زمان را به آن مكان جلب میكند بلكه باعث حضور حضرت در آنجا میگردد.

بسیاری از اولیا با خواندن این دعا با حضرت مهدی(عج) ملاقات داشته اند.

محدث نوری نقل میكند در كنار حرم عسكریین علیه السلام شخصی بود به نام آقا محمد به نقل از مادرش نوری در سرداب مشغول به خواندن دعای ندبه بود كه حضرت مهدی(عج) در آنجا می آیند و با او ملاقات می كنند.

تماشا کن.....

Mahdavi2 بازدید : 246 سه شنبه 06 بهمن 1394 نظرات ()

" اَلسَّلامُ عَلَیْكَ اَیُّهَا الْعَلَمُ الْمَنْصوُبُ وَالْعِلْمُ الْمَصْبُوبُ وَالْغَوْثُ وَالرَّحْمَةُ الْواسِعَةُ ..."

سلام بر تو اى پرچم برافراشته و دانش ریزان و فریادرس خلق و رحمت وسیع حق

تقدیر از دانش آموزان شرکت کننده در مراسم دعای ندبه توسط رئیس اموزش و پرورش شهرستان سرخه

Mahdavi2 بازدید : 273 شنبه 26 دي 1394 نظرات ()

 به گزارش روابط عمومي مهديه سرخه، مراسم پرفیض دعای ندبه با سخنرانی رئیس اموزش و پرورش سرخه برگزار گردید. در این مراسم دستورانی درخصوص خانواده مهدوی و انتظار و وظایف خانواده نسبت به این امر سخنانی ایراد نمود و درپایان به ده نفر از دانش آموزان شرکت کننده در مراسم معنوی دعای ندبه جوایزی اهدا شد.

مراسم پرفیض دعای ندبه صبح جمعه

Mahdavi2 بازدید : 296 شنبه 28 آذر 1394 نظرات ()

 به گزارش روابط عمومی مهدیه سرخه به مناسبت شهادت امام حسن عسگری (ع) و آغاز امامت امام  زمان (عج) مراسم پرفیض دعای ندبه این هفته  با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین زمانپور و مداحی مداح اهل بیت حاج حسن شالبافان با حضور پرشور مردم عزیز سرخه برگزار گردید

*بقیه تصاویر در ادامه مطلب*

ديدار با مداح و پيرغلام اهل بيت (ع) حاج يوسف عربي

Mahdavi2 بازدید : 429 چهارشنبه 10 دي 1393 نظرات ()

 رئيس هيئت امناي مهديه سرخه و هيئت همراه با حضور در منزل پيرغلام اهل بيت حاج يوسف عربي در تهران با ايشان ديدار نمودند.

در اين ديدار حاج حسن اشرف از زحمات و محبت هاي ايشان نسبت به مهديه سرخه تقدير و تشكر نمود.

ايشان هدف از اين ديدار ها را فعاليت و تفكر جديدي دانست در كنار ديگر فعاليتها از جمله برگزاري مراسم دعاي ندبه، كمك به فقرا و مستمندان، مجمموعه قاريان قرآن و... كه اين فعاليت ها با عنايت ولي عصر (عج) و حمايت هاي مردم مي باشد.

ايشان همچنين از زحمات و كمك هاي مردم سرخه در شكل گيري دعاي ندبه و مهديه سرخه تقدير و تشكر نمود و مجموعه مهديه را مديون پيرغلامان آستان اباعبدالله الحسين (ع) دانست.

در پايان نيز از زحمات اين پيرغلام  تقدير بعمل آمد.

گفتني است حاج يوسف عربي داراي 4 فرزند و اولين فعاليت مداحي خود را در سن 15 سالگي در سرخه و بعدها در هيئت ابوالفضل العياس (ع) منطقه يافت آباد در تهران ادامه داده است.

بقيه تصاوير در ادامه مطلب

(اللهم عجل لولیک الفرج)

Mahdavi2 بازدید : 311 پنجشنبه 17 مهر 1393 نظرات ()

 

خداوندابحق مولاصاحب الزمان(عج) مارااز یاران وسربازان حقیقی مولای عزیز وغریبمان حضرت مهدی صاحب الزمان(عج)قراربده،خدایابه ماتوفیق کسب معرفت هرچه بیشترنسبت به مولاصاحب الزمان(عج)عنایت بفرما.مارالایق عزیزفاطمه، یوسف زهرابفرما.توفیق شهادت دررکابش رابه ماعنایت بفرما. درآن نفس که بمیرم درآرزوی توباشم/به این امیددهم جان که خاک کوی توباشم.

اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم.

برای صاحب الزمان ...

Mahdavi2 بازدید : 364 دوشنبه 13 مرداد 1393 نظرات ()

 

می دانم نباید انتظار فرج را داشته باشم ، می دانم!

می دانم نشسته ای دعا می کنی برای ما و از خدا طلب آمرزش ما را می خواهی ، می دانم حتی زمانی برای فکر کردن به ظهور را نداری . . . 

می دانم بی بند و باری زیاد شده است ، می دانم گناهانمان دیگر حد و اندازه ای ندارد ، می دانم به کلی تو را فراموش کرده ایم . . .

می دانم موبایل هایمان دیگر رنگ و بوی اسلامی ندارد ، می دانم در پیامک هایمان همه مقدسات را به سخره میگیریم ، می دانم جامعه ازحالت اسلامی خارج شده است . . .

می دانم ذهن همه پر از سخن های القای شده دشمن شده چرا که بالای سقف هر خانه می توان نماینده دشمن ، در آن محدوده را دید . . .

همه اینها را می دانم ، اما با این وجود می خواهم ظهورت را نزدیک کنی نه برای من ، برای انسان هایی که به تو نیاز دارند ، مسلمانانی را می گویم که در نقاط مختلف جهان در روز روشن به طور وحشیانه کشته می شوند . . .

از تو می خواهم ظهورت را نزدیک کنی چرا که نائب خود ، سید علی تنهاست . . .

آقا بیا لطفا . . .

 

مراسم آغاز امامت امام زمان (عج)

Mahdavi1 بازدید : 268 جمعه 20 دي 1392 نظرات ()

مراسم آغاز امامت امام عصر (عج) در تاریخ جمعه 20 دی ماه با سخنرانی حاج آقا مهدی بارانی و با حضور عاشقان اهل بیت در مهدیه سرخه برگزار گردید.

ويژگي ياران امام عصر(عج)

Mahdavi2 بازدید : 336 چهارشنبه 06 آذر 1392 نظرات ()

حضرت امام صادق(ع) در روایتی ویژگی‌ها و برنامه‌های کسانی را که می‌خواهند از یاران امام زمان(عج) باشند، بیان کرده‌اند. «من سرّه ان یکون من اصحاب القائم فلینتظر و لیعمل بالورع و محاسن الاخلاق؛ هر کس خوشحال می‌شود و دوست دارد که درشمارِ یاران حضرت مهدی(عج) باشد، باید  سه ویژگی داشته باشد:

منتظر بودن، با ورع بودن، اخلاق کریمانه و بزرگوارانه داشتن».

ما کجاییم...

Mahdavi2 بازدید : 229 چهارشنبه 06 آذر 1392 نظرات ()

 

به فکرنمازت باش مثل شارژ موبایلت

با صدای اذان بلند شو مثل صدای موبایلت

از انگشات واسه اذکار استفاده کن مثل صفحه کلید موبایلت

قرآن رو همیشه بخون مثل پیامهای موبایلت

خدایی ما کجاییم ...کجا

 

درد دل با امام زمان (عج)

Mahdavi1 بازدید : 296 جمعه 19 مهر 1392 نظرات ()

اللهم عجل ...

دلتنگ تو امروز شدم تا فردا

فردا شد و باز هم تو گفتی فردا

امروز دلم مانده و یک دنیا حرف

یک هیچ به نفع دل تو تا فردا

تعجیل در ظهورش سه صلوات

یا صـاحــب الـــزمــــان (عج) ....

Mahdavi1 بازدید : 327 جمعه 12 مهر 1392 نظرات ()

دیگر شده ام دچار وسواس بیا

بدجور به روز جمعه حساس بیا

گفتی به عموی خود ارادت داری

این بار قسم به دست عباس بیا

تعجیل در امر فرج صلوات

درد دل با امام زمان (عج)

Mahdavi1 بازدید : 377 جمعه 29 شهريور 1392 نظرات ()

یا اباصالح المهدی ادرکنی

از بس که برای دیدنت بد شده ام

در راه رسیدنم به تو سد شده ام

رسوا نکنی مرا میان مردم

عمری ست به عشق تو زبانزد شده ام

اللهم عجل لولیک الفرج

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  شعار سال 1395
  کانال تلگرام مهدی یاوران
  اوقات شرعی
  اوقات شرعی
  آمار سایت
 • کل مطالب : 317
 • کل نظرات : 152
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 17
 • آی پی امروز : 85
 • آی پی دیروز : 105
 • بازدید امروز : 522
 • باردید دیروز : 1,197
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 9,021
 • بازدید ماه : 39,209
 • بازدید سال : 140,364
 • بازدید کلی : 606,801